« Svibanj 2024 »

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića
Makarska

ŠKOLSKA KNJIŽNICA je mjesto u kojem se pohranjuje,čuva i stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. U prostorijama školske knjižnice korisnici se mogu svakodnevno služiti knjigama,časopisima i AV-građom.

Za korištenje izvan prostorija knjižnice korisnici mogu posuditi dvije knjige: lektirni naslov na vrijeme od 14 dana i beletristiku na vrijeme od 21 dan. Ukoliko učenici ne vrate knjigu na vrijeme, temeljem Statuta Škole, učenici su dužni platiti zakasninu od 0,50 kn po danu.

Korisnici su dužni čuvati knjižnu građu od svakog oštećenja.

U prostorijama knjižnice organizira se individualni rad s učenicima, rad sa skupinom učenika, nastava i izvannastavne aktivnosti (susreti, razgovori, sekcije i sl.) u skladu s godišnjim planom i programom rada Škole.

U prostorijama knjižnice ima 16 čitateljskih mjesta te učenici imaju 1 računalo s pristupom Internetu i printeru.

U ožujku 2013. godine školska knjižnica se digitalizirala. Svi učenici i korisnici školske knjižnice imaju knjižnične iskaznice. Program u kojem se odvija knjižnična posudba zove se Metel.

KNJIŽNI FOND: 3 855

Broj upisanih učenika: 510

Broj upisanih zaposlenika: 34

Ukupan broj upisanih: 544

Ukupan broj AV – građe: 30

Veselimo se Vašem dolasku u našu školsku knjižnicu, postanite vjeran čitatelj i dobar prijatelj našoj školskoj knjižnici!

Tamara Buvinić,prof. i dipl. knjiž., mentor

Vijesti iz knjižnice
Mjesec školskih knjižnica
Autor: Dražana Filipović, 21. 10. 2013.

Tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica 2013. godine je Školske knjižnice: Vrata u život

U našoj školi svake godine se prigodnim panoima obilježava Mjesec školskih knjižnica tokom mjeseca listopada, a Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga kada ćemo prigodno obilježiti na način da će svi učenici biti oslobođeni ,samo taj dan, plaćanja zakasnine.

Tijekom mjeseca listopada u našoj školskoj knjižnici događale su se mnoge aktivnosti, te smo na taj način obilježavali Mjesec školskih knjižnica.

Tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica 2013. god. je Školske knjižnice: Vrata u život.

Ono što je bitno jest da smo se ove školske godine uključili u  Projekt Straničnik za Međunarodni mjesec školskih knjižnica (ISLM Bookmark Project) koji uključuje parove škola čiji učenici ručno ili računalno izrađuju straničnike.

U ovaj projekt uključeni su maturanti generacije 2013. /2014.

Naša škola partner je St. Francois Girls' College iz Trinidad i Tobago u Južnoj Americi.

Učenici su tokom mjeseca u školskoj knjižnici izrađivali straničnike ili bookmarkere , ručno i računalno, različito cvijeće od krep papira, kutije, kutije za olovke, ogrlice, oslikavali različite boce i još mnogo toga. U sklopu takvog jednog događaja bilo je i obilježavanje Dana kruha gdje su učenici prodavali domaće kolače kako bi prikupili sredstva za maturalni ples.

Kako bi zaokružili naše aktivnosti tijekom Mjeseca školskih knjižnica, sve rukotvorine i proizvodi naših ruku vrijednih maturanata izložili smo sudjelovanjem na Sajmu mogućnosti za Dan grada Makarske ,24. listopada 2013. god.

U radionicama su sudjelovali učenici maturanti , te učenici 2.a i 2.l razreda.

Nadamo se da će se i sljedeće godine uz vrijedne ruke učenika i dalje nastaviti događanja u školskoj knjižnici.