Nacionalna kviz liga srednjih škola
Autor: Anđela Divić, 23. 10. 2023.

I ove godine su se učenici naše Škole uključili u projekt "Nacionalna kviz liga srednjih škola".

Glavni ciljevi projekta su približiti edukativne i kulturne sadržaje darovitim i nadarenim učenicima na zabavan način, te povezati srednje škole Republike Hrvatske u zajedničku izvannastavnu aktivnost.

Nositelji projekta su Kviz Udruga Šibenik u suradnji sa stručnim suradnicama naše škole pedagoginjom Anđelom Divić, psihologinjom Nikolinom Filipović Baban i knjižničarkom Tamarom Buvinić.

Način održavanja:

• Održavanje kviza – svaki drugi tjedan, sve usklađeno sa školskim kalendarom
  • Početak natjecanja – listopad
  • Planirani kraj natjecanja – ožujak
  • Natjecatelji će biti svrstani u skupine prema broju prijavljenih iz različitih gradova/županija
  • 24 pitanja – 8 slikovnih, 8 s višestrukim odgovorima, 8 sa slobodnim odgovorima i jedno pitanje procjene
  • Glazbena pozadina
  • Timovi – 5 članova
  • Neograničen broj timova po školama, učenici mogu biti iz različitih razrednih odjeljenja
  • Mjesto održavanja natjecanja – Kuća umjetnosti Arsen
  • Kviz ide u online formi preko Zoom platforme
  • Potrebno za sudjelovanje – prostorija sa projektorom, zvučnicima i internetom

Nakon održanog nultog probnog kola naši učenici su puni pozitvinih dojmova, željni pokazivanja i stjecanja znanja na jedan jako zanimljiv način  i jedva čekaju prvo kolo za dva tjedna.