30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

Tjedan psihologije u Školi
Autor: Sanja Puharić, 24. 2. 2020.

TJEDAN PSIHOLOGIJE U SŠ FRA ANDRIJE KAČIĆA MIOŠIĆA

Jedan od važnih ciljeva ovog Tjedna jest razotkrivanje mita da samo osobe s ozbiljnim poremećajima mentalnog zdravlja posjećuju psihologe što je, na žalost, veoma često stereotipno gledanje na psihologiju i posao psihologa.

13. Tjedan psihologije u Hrvatskoj obilježili smo u Školi brojnim aktivnostima;

u atriju škole održan je sajam knjiga iz psihologije: Upoznajmo svijet psihologije kroz literaturu i akcija Mjerenje raspoloženja: Dobar dan, kako ste?

U kabinetu informatike učenici su mogli testirati svoju inteligenciju (online) a školska psihologinja je za učenike trećih razreda održala radionice na temu: Je li moguće da je to ljubav? – prevencija nasilja u maloljetničkim vezama. Nastavnica psihologije je učenicima drugih razreda održala radionicu Neverbalna komunikacija.

Predstavljanje psihologije na kreativan i učenicima pristupačan način pobudilo je veliki interes učenika.

Program su pripremile profesorice Sanja Puharić i Anđela Bešlić,  psihologinje uz podršku volonterki, naših bivših učenica, sada studentica psihologije, logopedije i socijalnog rada, Marte Glučina, Anamarije Šimić, Marte Grubišić, Mandalene Bašković, Antonije Vekić i Danijele Šimić.