What people are doing for ISLM 2014.
Autor: Dražana Filipović, 31. 10. 2014.

Aktivnosti školske knjižnice objavljeni su na stranim stranicama IASL: International Association of School Librarianship.

WHat PeOPle Are doiNG for ISLM 2014.

Već drugu godinu aktivnosti školske knjižnice objavljujemo na stranice IASL organizacije pod naslovom What people are doing for ISLM , pa smo to napravili i ove godine.

Sve što smo radili u mjesecu listopadu kako bi obilježili u mjesecu školskih knjižnica možete vidjeti u članku ispod, kao i u privitku koji smo slali IASL-u.

Na njihovim stranicama možete pronaći sve aktivnosti, uključujući i našu školu.

Ove školske godine u Međunarodnom mjesecu školskih knjižnica naša škola imala je nekoliko radionica kao i predstavljanje kreativnog rada naših učenika.

Uključivši se u projekt razmjene bookmarkera, ove godine dobili smo školu u Engleskoj, učenici su u školskoj knjižnici imali prigodu osmisliti mentalne mape svoje školske knjižnice. Radili su na temu slavnih hrvatskih književnika, najstarijih knjiga u školskoj knjižnici koje su zakonom zaštićene knjige, kreativnost školske knjižnice, projekti školske knjižnice i sl.

Učenici 2. l razreda osmislili su pano povodom obilježavanja školskih knjižnica. U sklopu mjeseca školskih knjižnica obilježili smo i Mjesec hrvatske knjige koji se slavi od 15.10-15.11. time što sam uključila djecu u projekt knjižničara Hrvatske pod nazivom „Čitajmo do zvijezda“ za srednje škole, a tema je roman za mlade. Djeca kroz ovaj mjesec čitaju dva zadana romana za školsku razinu natjecanja, a onda nas očekuju kvizovi na zadane naslove romana i još dvije razine natjecanja.

U školskoj knjižnici održala se radionica povodom „Sajma mogućnosti“ 24. listopada gdje su učenici kroz izradu letaka i brošura, školskog lista i knjižničnog biltena ukratko predstavili školu i školsku knjižnicu.

Naše aktivnosti nastavljaju se i u ostalom dijelu školske godine, školska knjižnica naše škole likovno je i izražajno ostvarivanje učeničkih sposobnosti, i drago nam je da postoji ovakva stranica da i drugi mogu vidjeti ponos naše škole.

Na stranicama škole u izborniku Knjižnica možete vidjeti sve ostale aktivnosti školske knjižnice, uključujući i razmjenu bookmarkera u koju smo uključeni već drugu godinu zaredom, gdje veliki doprinos daju učenici škole, a u privitku možete pročitati prilog na engleskom jeziku koji je i objavljen na stranicama IASL.

What_people_are_doing_for_ISLM_2014.doc (16.64 MB)