« Svibanj 2024 »

Antea Olah učenica 4.l pobjednica ovogodišnjeg Natječaja za likovni rad glavnog motiva Mike vizuala
Autor: Tamara Buvinić, 29. 4. 2024.

S ponosom predstavljamo rad naše učenice 4.l razreda Antee Olah koja je pobijedila na ovogodišnjem Natječaju za likovni rad glavnog motiva Mike vizuala 2024. godine.

Priča o udruzi Mike počinje 7. Lipnja, 1982. godine rođenjem Milana Ožića, zvanog Mike. Milan je cijeli život bio velika inspiracija i nadahnuće svima koji su ga poznavali jer je odisao nevjerojatnom pozitivom koja je osvajala svakog tko se s njim susreo, pa makar i jedan dan. Tijekom svog djetinjstva Mike je bio dobri duh Crvenog igrališta na Dugišu, gdje je dane provodio igrajući balun kojeg je neopisivo volio i živio. U tinejđerskim danima, dok je igrao u Zmaja, na jednom od liječničkih pregleda, saznao je da ima srčanu manu te je bio prisiljen prestati s intenzivnim sportskim aktivnostima, koje je ubrzo zamijenio novim strastima, putovanjima, upoznavanjem drugih kultura, običaja i ljudi te promoviranjem svog kraja. U početku je putovao uglavnom prateći Hajduka i reprezentaciju, koje je strašno volio i poštovao, no ubrzo nakon što je završio srednju školu kreće s neprestanim putovanjima i u konačnici velikim putovanjem oko svijeta, na kojem je upoznao mnoge ljude i koje je iskoristio za promociju rodnog kraja.

Milan je imao nevjerojatnu moć da se uvuče pod kožu svakom tko ga upozna, on je bio taj koji je svijet oko sebe činio boljim, ljepšim i zarazno veselim mjestom. Njegov svaki osmijeh bi dotaknuo svakog tko se zatekao u njegovom društvu.

Strast prema običajima, rodnoj grudi i dobroj kapljici pretočio je u veliki projekt nazvan Wine Expo, koji je u svoje vrijeme slovio za jedan od najvećih vinskih festivala na ovim područjima, Wine Expo je rastao i razvijao se iz godine u godinu zajedno sa svojim Milanom sve do 5. Srpnja, 2011. Godine kad se iznenada gasi Milanov život i naprasno prekida njegova misija na ovom svijetu.

Nedugo nakon njegova odlaska, Milanovo društvo, osjećajući veliku prazninu u sebi i oko sebe dolazi do zaključka da su dužni nastaviti njegovu misiju na ovom svijetu i potruditi se da njegove ideje, ljubav i strast za napretkom i boljitkom društva ne ugasnu zajedno s njim te osnivaju udrugu koja će nastaviti gdje je Milan, naglo i neočekivano, stao.

24. veljače, 2012. Godine osniva se udruga Mike, koja do današnjeg dana sudjeluje i organizira mnoge akcije na Rivijeri i šire, s ciljem pomaganja potrebitima i povećanjem kvalitete života u našoj zajednici.

Čestitamo našoj Antei na prekrasnom crtežu  koji je otisnut na brojnim majicama i torbama netom završenog 12. Memorijalnog festivala Mike!