« Travanj 2021 »

22.04.2021. 13:56
Nabava usluge izrade scenarija poučavanja
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi postupak javne nabave usluge izrade scenarija poučavanja. Nabava se provodi u sklopu projekta e-Škole koji je pak dio sveobuhvatnog programa modernizacije hrvatskog ... The post Nabava usluge izrade scenarija poučavanja appeared first on CARNET .

22.04.2021. 12:53
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Planiranje nastavnih aktivnosti u kombiniranoj i online nastavi" appeared first on CARNET .

Mjesec hrvatske knjige 2020. - Razlistaj se!
Autor: Tamara Buvinić, 22. 10. 2020.

Nacionalna manifestacija Mjesec hrvatske knjige, posvećena prije svega knjizi, ali i knjižnicama, već 25 godina održava se od 15. listopada do 15. studenog. To je razdoblje kada se nastoji intenzivnije govoriti o knjizi i čitanju, ali i knjižnicama kao mjestima javnog i slobodnog pristupa.

Razlistaj se! moto je ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige posvećenog planetu Zemlji, a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Iz programa GKMM-a za Mjesec hrvatske knjige izdvajamo:

- PROJEKT pod nazivom RAZLISTANI MALIŠANI – i ja želim biti razlistani mališan! – besplatan upis za djecu do navršene treće godine života

- Promocija virtualne slikovnice  Priča o svetom Jeri ili kako će Dalmatinac kroz rajske dveri, u izdanju GKMM-a

- MALE ČAROBNE ČITAONICE četvrtkom na Odjelu za djecu i mlade.

Čitaju i pripovijedaju: Andrijana Grgičević, književnica za djecu i mlade i  Jasmina Žiljak Ilinčić, dramska pedagoginja

- Radionice kreativnog pisanja poezije SVE JE U TEBI, subotom

Voditeljica: Zvjezdana Čagalj (17.10.-19.12.)

- Oslikavanje i postavljanje MALIH SLOBODNIH KNJIŽNICA u splitske kvartove pod motom: Uzmi knjigu – donesi knjigu za zeleniju budućnost!

- Izložba u vitrinama Svega svita svitlost povodom 1600. obljetnice smrti svetog Jeronima