« Travanj 2021 »

19.04.2021. 08:30
Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju"
CARNET nastavlja niz virtualnih radionica za odgojno-obrazovne djelatnike u školama s temama vezanim uz pripremu i provedbu videokonferencijske, virtualne i kombinirane nastave, upoznavanje sa sadržajima i uslugama koje izrađuje CARNET, ... The post Virtualna radionica: ,,Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju" appeared first on CARNET .

16.04.2021. 18:02
INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h
Postovani, U srijedu 21.04.2021.g. izmedju 00:00 i 02:00h zbog radova u mrezi pruzatelja usluga Hrvatskog Telekoma doci ce do 30 minutnog prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a spojenih navedenim pruzateljem ... The post INFO Najava radova – HT – vise zupanija – 21.04.2021.g., 00:00 – 02:00h appeared first on CARNET .

Zanimljivosti
Profesionalno usmjeravanje trećaša - Donošenje odgovorne profesionalne odluke
Autor: Sanja Puharić, 28. 5. 2020.

Provedene su online radionice u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA u okviru projekta EXERCITATIONE

Kako bismo našim učenicima olakšali donošenje velike i važne odluke u njihovom životu - izbor studija, odnosno zanimanja kojim će se baviti a znajući da, pod pritiskom važnosti i straha od greške, ovu odluku mnogi od njih odgađaju do zadnjeg trenutka planirali smo provesti profesionalno usmjeravanje učenika trećih razreda u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA.

26. i 27. svibnja 2020. g. održane su online radionice (putem aplikacije Zoom) Profesionalno usmjeravanje učenika: Donošenje odgovorne profesionalne odluke te individualno savjetovanje za zainteresirane učenike trećih razreda naše škole, u okviru projekta EXERCITATIONE čiji je nositelj MARA.

Radionice je vodio Danijel Bićanić, mag. psihologije, viši stručni suradnik u Centru za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje Sirius iz Zagreba.

Svi učenici trećeg razreda mogli su iskazati interes za ove radionice putem online obrasca. Na radionicama je aktivno sudjelovalo njih 26, a imali su i mogućnost individualnog savjetovanja. Planirano trajanje radionica bilo je dva školska sata, no obje su radionice produžene zbog aktivnog uključivanja učenika.

Učenici su nas izvijestili da su radionice bilo jako korisne, s obzirom da im je iskusni voditelj na stručan i zanimljiv način uspio prenijeti što je potrebno uzeti u obzir u identificiranju vlastitih mogućnosti, kompetencija i interesa, kako bi upravljali svojom profesionalnom karijerom u budućnosti.

Učenici su se predstavljali sa svojim planovima nakon završetka škole, individualno su ispunjavali upitnik interesa o čijim su rezultatima razgovarali u interakciji sa voditeljem; izvršene su procjene osobina ličnosti te procjena radnih vrijednosti i profesionalnih interesa.

Radujemo se i sljedećim sličnim suradnjama i aktivnostima na poboljšanju kvalitete življenja naših učenika.