« Ožujak 2024 »

Naši volonteri na Biciklijadi
Autor: Sanja Puharić, 27. 5. 2019.

17. Biciklijada Makarska

Prekrasnu makarsku rivu obasjanu suncem u subotu prijepodne, 25. svibnja, prekrili su biciklisti svih uzrasta. Održana je 17. Biciklijada koju tradicionalno svake godine organiziraju Savjetovalište Lanterna i Biciklistički klub Makarska u suradnji s Gradom Makarska. Makarska Biciklijada je postala brend svoga grada i svake godine privlači sve veći broj sudionika svih dobnih skupina. Ovogodišnja Biciklijada je najmasovnija, sudjelovalo je 865 biciklista.

Ciljevi Biciklijade su promicanje zdravog đira života, odgovorniji odnos prema prometu, kao i ekološka osviještenost. Biciklijada nije natjecateljskog karaktera. Ovom manifestacijom građanima omogućujemo barem jedan dan u godini da voze gradom bez straha jer u Makarskoj nema biciklističkih staza.

Startalo se s rive ispred zgrade Grada gdje se su se sudionici prijavljivali. Sudionici utrke mogli su provozati tri kruga oko grada.

Biciklijada je počela nastupom Gradske glazbe Makarska,  zabavni program je vodio kao i uvijek Joško Marče. Organizirana je i lutrija s vrijednim nagradama. Frane Granić i Stipe Kovačević su svojim BMX akrobacijama i ovaj put publiku ostavili bez daha. Večer prije održavanja, u petak, organizirana je radionica servisiranja bicikla i koncert Dragane Čović i benda Imagine.

A da Biciklijada prođe što kvalitetnije uz aktiviste BK i Lanterne pomagali su brojni volonteri. Volonteri su popisivali i dijelili brojeve za bicikle, dijelili majice sudionicima, dijelili osvježenje. Volonteri su raspoređeni i na pristupne ceste kako bi osigurali nesmetan prolazak biciklista jer je glavna prometnica kroz grad bila zatvorena za sav ostali promet.

Na kraju su svi sudionici bili jako zadovoljni, volonteri su vrijedno odradili svoje volonterske zadatke, a građanima smo poslali lijepu poruku kako uz veliki trud volontera možemo realizirati ovako zahtjevnu manifestaciju i svima život u gradu učiniti još ljepšim.

Volonteri Školskog volonterskog kluba SŠ fra A. Kačića Miošića na Biciklijadi 2019

Karla Šuta, 3.e, Nina Matijašević, 3.e, Dora Visković, 2.a, Zoja Vranješ, 2.a, Lara Mihaljević, 2.a, Ivan Mustapić, 2.a, Ana Šalinović, 1.a, Laura Vrdoljak, 1.a

Profesorice: Lidija Pehar, Marija Prgomet, Emilija Cvitanović i Sanja Puharić