« Ožujak 2024 »

Posjetili smo Dom za starije i nemoćne u Makakrskoj
Autor: Anđela Divić, 20. 3. 2019.

Povodom Dana žena,  mi članovi Volonterskog kluba Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića u organizaciji voditeljica kluba psihologinje Sanje Puharić i pedagoginje Anđele Divić  posjetili  smo Dom za starije i nemoćne. U posjetu koji je dugogodišnja tradicija naše škole sudjelovali su Ružica Čaljkušić, Nina Matijašević, Ana Šimić, Hana Kostanić, Ines Rančić, Mia Juričić, Augustin Perković, Laura Lukić, Sara Puharić, Jakov Glavičić, Lovre Glavaš, Nikolina Rozić, Marieta Puharić, Anđela Granić, Ina Mesić i  ja, Karla Šuta. Da bi im ulili malo radosti i zabave u njihove svakodnevnice, odlučili smo popričati pa čak i zapjevati s njima. U početku, korisnice Doma su se predstavile i rekle nešto zanimljivo o sebi. Slušali smo ih s pažnjom i sa osmijesima. Budući da vole pjevati odlučile su otpjevati nam neke pjesme iz svojih mladenačkih dana. Pričali su nam o svojim vremenima i svom cvijetu mladosti te su nam dale pokoje pametne savjete jer ipak ne kaže se uzalud "Starost, mudrost". Čuli smo i razne viceve te se dobro nasmijali. Bilo je zanimljivo saznati o njihovim svakodnevnicama - što inače rade u Domu, što igraju i kako provode vrijeme. Željeli smo im otpjevati pjesme koje današnji mladi slušaju pa je tako Augustin Perković, učenik 3.a razreda, zasvirao na gitari te smo svi zajedno pjevali. Sve u svemu, posjet staračkom domu je bilo jedinstveno iskustvo u kojem smo imali priliku čuti o njihovim nezaboravnim iskustvima.

Karla Šuta, 3.e