Ovaj mjesec: 1938

Zazelenimo sivu - projekt uređenja školskog okoliša
Autor: Sanja Puharić, 28. 9. 2017.

Da se subotnje jutro može provesti u i drukčije, pokazali su ovu subotu naši učenici. Dok se u Školi održavala fakultativna nastava, četrdesetak volontera: učenika i djelatnika Škole na čelu s ravnateljem a i pokoji roditelj  započeli su s projektom Zazelenimo sivu.

Vrijedno smo čistili a zatim i bojali ogradu ispred Škole. Pogledajte kakvu smo optimističnu boju odabrali da nam bude vedrije na nastavi. Skupili smo puno otpada, čupali korov. Šišala se ograda i biljke… Usput smo se družili i naučili nešto novo. Umorni no ispunjeni ponosom nakon odrađenog posla, čekamo sljedeću subotu i nadamo se sunčanom danu.

Cilj akcije je uređenje školskog okoliša; uključenjem velikog broja mladih volontera želimo stvoriti ugodnije okruženje za boravak u školi.

Akcija se treba realizirati do 15. listopada; planirali smo je provesti u četiri subote.

U realizaciju smo uključili naše učenike, profesore i ostale djelatnike, djelatnike Odjela za društvene djelatnosti, Komunalnog pogona Grada i zainteresirane donatore i građane volontere. Projektni tim čine profesori Sanja Puharić, Doris Kelvišer, Mario Udovičić i Ivan Šimić, dipl.ing.

Nastavljamo sljedeću subotu. Pridružite nam se!

https://www.lag-krka.hr/images/02_NOVOSTI/2017/06_20/naslovna.jpg             Rezultat slike za nacionalna zaklada za razvoj civilnog drustva logo

Projekt Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića Zazelenimo sivu je dobio financijsku podršku od 10.000,00 kn na natječaju za građanske inicijative Naš doprinos zajednici Zaklade Kajo Dadić u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.