Ovaj mjesec: 1911

Edukacija Budi volonter
Autor: Sanja Puharić, 14. 3. 2017.

Savjetovalište Lanterna je ove subote, 11. ožujka organiziralo edukaciju za srednjoškolce Budi volonter u cilju unaprjeđenja i promocije volonterskog rada među mladima. Putem edukativnog štanda u Školi učenici zainteresirani za volontiranje su se prijavili, te je na edukaciji sudjelovalo 14 učenika SŠ fra Andrije Kačića Miošića.

Edukaciju je vodila Antonia Ivandić, mag soc. rada, članica Savjetovališta Lanterna. Voditeljica je upoznala sudionike s temeljnim postavkama volonterskog rada  kako bi polaznici dobili saznanja što je to volontiranje te stekli uvid u svoje osobne vrijednosti i mogućnosti. Razgovaralo se i o dužnostima i obvezama volontera i organizatora volontiranja. Na radionici su mladi dobili znanja o tome gdje sve mogu volontirati u Makarskoj  Atmosfera je bila istovremeno i radna i zabavna, što je učinilo da je dva sata rada prošlo u trenu.

Volonterski rad potrebno je promicati jer se tako potiče humaniji odnos prema drugima, razvija tolerancija, potiče građanska odgovornost i zagovara uključenost mladih u sve društvene tijekove.

Cilj nam je da naši srednjoškolci iskoriste stečena znanja i iskustvo kako bi pomogli drugima, te svojim primjerom pokažu što znači aktivan odnos prema zajednici i dobrovoljnom radu. Nastojat ćemo ih i dalje podržavati u realizaciji njihovih ideja i akcija kako bi ih se osnažilo za daljnji volonterski rad.