Ovaj mjesec: 1995

Državna razina Čitanjem do zvijezda
Autor: Dražana Filipović, 21. 3. 2015.

ČITANJEM DO ZVIJEZDA

za srednje škole 2014./2015.

20. ožujka 2015. godine u Srednjoj školi fra Andrije Kačića Miošića u Makarskoj održala se državna razina natjecanja u znanju i kreativnosti ispunjavanjem on-line upitnika.

Test se rješavao u informatičkoj učionici jer su djeci bila potrebna računala s pristupom Internetu.

U natjecanje je uključeno 4 učenice koje su pristupile on-line  kvizu.

Učenice su trebale pročitati sljedeće naslove: J.D. Salinger: Lovac u žitu, A. D´Avenia: Bijela kao mlijeko, crvena kao krv, A.Tomić: Punoglavci i J.Krakauer: U divljini.

Kvizu su pristupile sljedeće učenice:

1. Magdalena Medić,  2.b.                                          3. Anita Kurilj, 3.l

2. Tonka Mateljak, 2.b                                                 4. Dora Jurišić, 3.l

Mentor i voditelj projekta u našoj školi bila je Dražana Filipović, prof. hrv. jezika i dipl. knjiž., a članove Povjerenstva činile su Romana Ribičić, profesorica hrvatskoga jezika, Nikolina Alilović, profesorica hrvatskoga jezika i Marino Srzić, knjižničar Gradske knjižnice Makarska.

Tijekom rješavanja kviza učenice ni Povjerenstvo nisu naišle na nikakve probleme prilikom rješavanja.

Učenice su ostvarile sljedeći rezultat:

Tonka Mateljak 66 bodova, te time zauzela 5. mjesto

Magdalena Medić 65 bodova, 6. mjesto

Dora Jurišić 61 bod, 10. mjesto

Anita Kurilj 56 bodova, 15 mjesto.

U pripremanju učenica sudjelovale su , uz mentoricu, i pripravnica u našoj školi za hrvatski jezik, Daniela Turić.

Kvizom se potiče učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje,i timski rad, ali i individualni napor, poučavati korisnike knjižnice čitanju, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima, raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih, poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena i poticati stvaralaštvo.

Čestitamo našim učenicama i nadamo se da ćemo i sljedeće godine sudjelovati u ovakvim kvizovima za poticanje čitanja.