Ovaj mjesec: 2091

Posjetili smo Dom za starije...
Autor: Dražana Filipović, 25. 9. 2013.

POSJETILI SMO DOM ZA STARIJE

Pod sloganom Svatko može biti superheroj! u kampanju Hrvatska volontira uključila se i grupa srednjoškolki iz Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića na poticaj školske psihologice i udruge Savjetovalište "Lanterna". Volonterke, članovi savjetovališta i psihologica, u utorak, 24. rujna, su posjetili  Dom za starije u Makarskoj i upriličili jedno spontano jutarnje druženje uz kavu, kolače i razgovor. Razveselili smo korisnike poklonivši im fotografiuje s ranijih druženja.

Okupljenima je zapjevala učenica Josipa Šabić a u pjesmi su joj se pridružile volonterke i korisnici Doma. Veselo druženje je trajalo do ručka. Rastali smo se uz obećanje da ćemo ih uskoro opet posjetiti.

Volonterski rad među mladima je potrebno promicati jer se tako potiče humaniji odnos prema drugima, razvija tolerancija, potiče građanska odgovornost i zagovara uključenost mladih u sve društvene tijekove.

Nadamo se da će naši srednjoškolci i ubuduće koristiti stečena znanja i iskustvo kako bi nastavili sa sličnom praksom, te svojim primjerom pokazati  što znači aktivan odnos prema zajednici i dobrovoljnom radu.

Volonteri:

Josipa Šabić, 4.l

Bepa Pavlić, 4.a

Valerija Burić,4.a

Nikolina Antičić Lović, 4.a

Marta Radić, 4.a

Vjera Marinović, 4.a

Katarina Šarić, 4.b

Lucija Topić, 4.b

Kristina Žuna, 4.b

Ivana Tolj, 4.b

Matea Roso, 3.a

Anita Šarić, 3.a

Ana Ramljak, 3.a

Andrea Okmažić, 3.a

Ada Vranješ, 3.l

Anamarija Šimić, 3.l

Da biste bili superheroj ponekad nije potrebno puno. Često i Vaš mali doprinos može značiti mnogo onima kojima je pomoć potrebna

Pripremila psihologica: Sanja Puharić, prof.