Autor: Dražana Filipović, 20. 7. 2013.

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića podijelila je svjedodžbe o položenoj državnoj maturi te nagradila najuspješnije maturante na svečanosti koja je održana  18. srpnja u dvorani Glazbene škole Makarska uz nazočnost maturanata, njihovih roditelja, profesora, predstavnika grada i medija.

U ime Grada maturantima je čestitao i zaželio uspjeh Miro Družijanić, dogradonačelnik grada Makarske.

Govor ravnatelja Škole, Slavka Gudelja, koji je bio spriječen nazočiti svečanosti, pročitala je Anela Mendeš, prof.

Maturantica Paula Sesar najavila je svoju generaciju.

Psihologica Sanja Puharić, prof. je u ime Nastavničkog vijeća Škole, uručila nagrade najuspješnijim učenicima. Nagrađeno je 7 učenika koji su tijekom četverogodišnjeg školovanja postigli odličan uspjeh:

4.a - OPĆA GIMNAZIJA

Lidija Lučić                5,00

Mia Sumić

Daria Iličić

Jelena Galić

4.l - JEZIČNA GIMNAZIJA

Andrea Srzić

4.c - EKONOMIST

Katarina Drlje

4.e - HTT

Josipa Pervan 5,00

Već su nagrađeni najuspješniji maturanti na županijskim i državnim natjecanjima (Nina Radalj i Mia Martinović - 2. mjesto na državnom natjecanju u odbojci;

Denis Medak, 2. mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika i Lidija Lučić, 2. mjesto na županijskom natjecanju iz geografije).

Predstavljeni su i pohvaljeni učenici koji su postigli najbolje rezultate u školi na državnoj maturi, njihovi su uspjesi izvrsni i na državnoj razini (u prilogu).

Posebna zahvala na svečanosti upućena je  profesorici Maji Franić, profesorici hrvatskoga jezika, na dugogodišnjem radu u Školi. Imala je puno razumijevanja i strpljenja za svakog učenika i  uspješno rješavala svaki problem koji se javljao, a njih je, posebno u njenom razredu bilo mnogo.

Svjedodžbe su maturantima podijelili  njihovi razrednici:

4.a razred opće gimnazije; razrednica prof. Željka Puljić

4.l -  jezična gimnazija; razrednica prof. Anita Andrijašević

4.c- ekonomisti; razrednica prof. Anela Mendeš

4.d- ekonomisti; razrednica prof. Boženka Pavlić

4.e - hotelijersko-turistički tehničari; razrednica prof. Maja Franić

U ime razrednika učenike je pozdravila prof. Boženka Pavlić.

Svjedodžbe o državnoj maturi dobilo je  53 gimnazijalca; imali su 100%-tnu prolaznost u općim predmetima.

A našim ekonomistima i hotelijersko-turističkim tehničarima uručili smo svjedodžbe o završenoj srednjoj školi. S.Š. fra Andrije Kačića Miošića završilo je 48 ekonomista i 26 hotelijersko-turističkih tehničara; a od njih je 61 učenik položio državnu maturu.

Svečanost su uljepšli glazbom Severin Filipović, bivši učenik Škole, danas uspješan student glasovira kao i buduća učenica Škole Maris Kurtović.

Program su vodile učenice Nikolina Antičić Lović i Nevena Nemčić.

Program su pipremili: razrednici 4. razreda,  Matko Marče, prof. (razglas) i psihologica Sanja Puharić, prof.

Dragi maturanti,

Čestitamo svima na uspješno završenoj srednjoj školi! Čestitke i vašim roditeljima!

Svima koji ste odabrali studirati želimo puno uspjeha! Onima koji nakon srednje škole ne planirate nastaviti školovanje želimo što skoriji start u svijet rada.

Uvjereni smo da će vam ostati brojna sjećanja na vrijeme provedeno u srednjoj školi. Vidimo se na nekoj od godišnjica mature! Sretno!

Vaša psihologica