Putovali smo u Sarajevo
Autor: Ana Nakić, 22. 11. 2012.

Mostar-Sarajevo

Putujemo u Sarajevo

I tako smo svi na broju. Lagano krećemo. U autobusu se čuje zvuk gitare koju naš Edi vješto svira. Putujemo u Sarajevo uz pregršt smijeha, veselja i zabave.

Mostar. U gradu Mostaru imali smo priliku vidjeti mostarsku Banju u kojoj su se u davnim vremenima kupali muškarci i žene. Tijekom razgledavanja upoznali smo Mostar u teškim trenutcima i trenutcima oporavka. Sve to zahvaljujući našem vodiču koji nam je predstavio grad. Stari most nas je oduševio svojom ljepotom, a vidjeli smo i manji Mostarski most koji je sagrađen po uzoru na Stari most. Sa svih stana čuju se ptice i šumovi rijeke Neretve. Ne smijem zaboraviti spomenuti ni mostarsku ćevabdžinicu u kojoj smo se opustili od razgledavanja i šetnje, te pojeli najbolje ćevape do sada. Tko bi to mogao zaboraviti? Moram priznati i da su me dirnula djeca koja leže na ulici i mole da im se udijeli koja markica… E, sada je na redu Sarajevo. U Sarajevu smo vidjeli mnoge crkve, kao što su crkva sv. Ćirila i Metoda, crkva Kraljice sv. Krunice, crkva sv. Josipa, džamije, te druge kulturne spomenike i znamenitosti. Kasnije, po dolasku u BM Hotel, iznenađujemo se. Predivan hotel i ljubazna usluga. Svi trčimo prema svojim sobama i nakon odmora se spremamo za disko. Zabavno je bilop opuštati se i plesati s društvom. Naravno, malo tko od nas je i spavao. Malo smo pričali, zezali se, i na najbolji mogući način nam je prošla večer. Ujutro, osjetivši hladnoću Sarajeva, odlazimo u detaljno razgledavanje. Vidjeli smo i njihovo ogromno groblje, njihovu poznatu česmu i dr. Toliko običaja, siromaštva i bogatstva u samo jednom gradu. Ljudi zarađuju na ulicama, svojim izvedbama pjesama, plesa. I onda putujemo prema Makarskoj. Stali smo sat vremena u Međugorju, te smo imali priliku pomoliti se za svoje najmilije. Laganim povratkom u Makarsku shvaćamo kako smo se zaista dobro zabavili, i kako sve što je lijepo kratko traje.

Ada Vranješ, 2.l