Podijeljene svjedodžbe o državnoj maturi
Autor: Petar Pervan, 20. 7. 2012.

Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića podijelila je svjedodžbe o položenoj državnoj maturi te nagradila najuspješnijije maturante na svečanosti koja je održana 17. srpnja u dvorani Glazbene škole Makarska.

U ime Grada maturantima je čestitao i zaželio uspjeh Dražen Kuzmanićpročelnik Odjela za društvene djelatnosti.

Ravnatelj Škole, Slavko Gudelj, pozdravio je i ovu generaciju te je, u ime Nastavničkog vijeća Škole, nagradio najuspješnije učenike.

Nagrađeno je 14 učenika koji su tijekom četverogodišnjeg školovanja postigli odličan uspjeh:

4.a - opća gimnazija:

Petra Marče, Petra Velić, Filip Jurčić, Franka Radić, Josipa Bakalić, Antonio Vekić, Anja Ančić, Vjekoslav Žuna, Josip Katavić, Julija Erceg.

4.c - ekonomist:

Marino Urlić, Andreja Ravlić

4.d - ekonomist:

Nikolina Lozina

4.f - HTT:

Marin Barišić Marić

Nagrađeni su i najuspješniji maturanti na županijskim i državnim natjecanjima (5 učenika).

Nikolina Lozina, 4.d, za 1. mjesto na županijskom natjecanju iz knjigovodstva s bilanciranjem te 4. mjesto na Državnom natjecanju u Puli; te Matea Šteko, 4.c, Doris Turić, 4.c, (3. mjesto na županijskom natjecanju), Rebeka Jović, 4.c (2. mjesto na županijskom natjecanju) koje su Školu također uspješno predstavile na državnom natjecanju iz knjigovodstva s bilanciranjem (mentor: Boženka Pavlić, prof.).

Nagrađen je i Filip Jurčić, 4.a, za osvojeno 2. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike (mentor: Željka Tulić, prof.).

Posebna zahvala na svečanosti upućena je  profesorici Elizabeti Karin, koordinatorici državne mature koja je imala puno razumijevanja i strpljenja za svakog našeg učenika i uspješno rješavala svaki problem koji se javljao.

Svjedodžbe su maturantima podijelili  njihovi razrednici:

Čedomir Vodanović (4.a - opća gimnazija)

Matko Španje (4.l - jezična gimnazija)

Cvijeta Srzić Savić (4.c - ekonomist)

Mario Udovičić (4.d - ekonomist)

Riko Mimica (4.e - HTT)

Iris Jurčević Srzić (4.f - HTT).

Svečanost je uljepšao glazbom i maturant Petar Grgasović za klavirom.

Program je vodila učenica Paula Sesar.

Dragi maturanti,

Uvjereni smo da će vam ostati brojna sjećanja na vrijeme provedeno u srednjoj školi. Vidimo se na nekoj od godišnjica mature. Sretno!

Pripremila: psihologica Sanja Puharić, prof.

Fofografije: Petar Pervan

Događaj su medijski popratili novinarka i fotograf portala - glasila grada Makarske Makarsko primorje. Vijest možete vidjeti ovdje.