« Ožujak 2024 »

Upisi u 1. razred školske godine 2012./2013.
Autor: Petar Pervan, 4. 6. 2012.

Što je potrebno znati o upisu u 1. razred šk. godine 2012./2013.?

Novo! Prijavnica i upisnica

Novo! Izmjena odluke za upise

Izbor učenika obavlja se na osnovi uspjeha iz osnovne škole koji obuhvaća:

• opći uspjeh u 7. i 8. razredu
  • uspjeh iz pet predmeta: hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijest i zemljopis (u 7. i 8. razredu)
  • ocjenu vladanja u 7. i 8. razredu (uzorno vladanje u 7. i 8. razredu boduje se 1 bodom)

Ukupni rezultat učenika utvrđuje se temeljem broja bodova koje je učenik stekao na osnovu uspjeha te dodatnih bodova temeljem Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata, od 2. travnja 2012.

Dodatni bodovi (priložiti odgovarajuću dokumentaciju!):

• natjecanja u 7. i 8. razredu (iz predmeta koji se boduju, sportska natjecanja; boduje se najpovoljniji rezultat)
  • glazbena škola (najmanje četiri razreda-2 boda)

Ako je učenik u OŠ učio više stranih jezika, boduje se prvi jezik ili jezik koji je učio dulje, odnosno jezik s boljom ocjenom ako ga je učio najmanje četiri godine što dokazuje svjedodžbama.

Učenici s teškoćama u razvoju, teškoćama u učenju i problemima ponašanja, teškoćama uvjetovanim odgojnim, socijalnim, ekonomskim, kulturnim i jezičnim čimbenicima, povratnici i djeca hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata pri prijavi trebaju priložiti odgovarajuću dokumentaciju kojom se dokazuje neko od prava koje učenik ima temeljem Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole, od 2. travnja 2012.

VAŽNO!

Učenik se može u svakom upisnom roku u školi prijaviti za upis u tri programa. Uvažavat će se učenikov prvi izbor, osim ako se pojavi više kandidata koji ispunjavaju uvjete.

Na upis se moraju donijeti originalne svjedodžbe!

Napominjemo da se već u prvom upisnom krugu popune sva upisna mjesta.

DOKUMENTI POTREBNI ZA UPIS:

• prijavnica na natječaj (dobiva se u školi) - obvezno navesti prvi (drugi i/ili treći) program u koji      se želi upisati; za upis - upisnica (dobiva se u školi)
  • svjedodžbe 7. i 8. razreda osnovne škole
  • odgovarajući dokumenti kojima se dokazuje neko od prava (izravan upis, natjecanja,zdravstvene teškoće…)

U prijavnici na natječaj roditelj potpisuje izjavu kojom školi daje pravo provjere osobnih podataka kandidata u Središnjem državnom uredu za upravu (uvid u maticu rođenih i knjigu državljana).

Upisni rokovi:

Natječaj za upis učenika bit će objavljen i u Slobodnoj Dalmaciji 15. lipnja 2012.

U svrhu profesionalnog informiranja učenika pripremili smo letke za svaki program/zanimanje naše škole. Letci će biti  podijeljeni osmašima po svim osnovnim školama Makarskog primorja.

Za moguća pitanja i ostale informacije o upisima u SŠ fra Andrije Kačića Miošića možete kontaktirati tajnika ili psihologa škole.

U privitku možete vidjeti i odluke nadležnog ministarstva:

Odluka o elementima i kriterijima za izbor kadnidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2012./2013.

Oduka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2012./2013.

Dodatno se o upisima možete informirati na web stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa (www.mzos.hr ili www.skole.hr) a o značajkama pojedinih zanimanja na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (www.hzz.hr) ili na Vodiču kroz zanimanja (http://mrav.ffzg.hr/zanimanja).

Sretno!

psihologinja: Sanja Puharić, prof.

Novo!
Prijavnicu za natječaj za upis u srednju školu, kao i upisnicu možete dobiti u školi, ali ukoliko želite, obrasce možete preuzeti i ovdje

Prijavnica za natječaj za upis u srednju školu
Upisnica u srednju školu