Svečani prijem najuspješnijih učenika i mentora u gradskoj vijećnici
Autor: Anđela Divić, 21. 6. 2022.

Grad Makarska i ove je godine organizirao svečani prijem za učenike koji su tijekom školske godine postigli najbolje rezultate na županijskim i državnim natjecanjima, odnosno prvo mjesto na županijskim, te od prvog do trećeg mjesta na državnim natjecanjima. Učenike, njihove mentore i ravnatelje su, 20. lipnja u gradskoj vijećnici, dočekale i čestitale im zamjenica gradonačelnika Antonia Radić Brkan te privremena pročelnica Upravnog odjela za javne potrebe i društvene djelatnosti Sandra Vranješ.

U ime Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića pratnja našim učencima bile su naša ravnateljica prof. Evelin Bulić i njihove mentorice koje smatraju da  ovi vrijedni učenici pronose ime škole i Makarske.

Pojedinačna priznanja uručena su:

Antonio Radić  (4. L) – 2. mjesto na državnom natjecanju iz engleskog jezika (mentorica: prof. Slavica Galić Zaradić)

Ema Mujagić  (2.A) –1. mjesto na županijskom natjecanju i sudjelovanje na državnom iz engleskog jezika (mentorica: prof. Anđelina Mršo)

Petra Đurić (2. A) – 1. mjesto na županijskom natjecanju i sudjelovanje na državnom natjecanju iz matematike (mentorica: prof. Anita Andrijašević)

Šime Mateljak (3.A)  - 1. mjesto na županijskom natjecanju i sudjelovanje na državnom natjecanju iz matematike (mentorica: prof. Željka Tulić)

Mia Radalj (3.L) -  1. mjesto na županijskoj smotri Lidrano i sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano - "Krvava usna" u kategoriji literarni radovi (mentorica prof. Danijela Dobrota) - na državnoj smotri nema kategorizacije mjesta pa su su svi plasirani prvaci

Jelena Barnjak (3.C) – 1. mjesto na županijskoj smotri Lidrano (urednica školskog lista „Krugovi koji se šire“)/1. mjesto na državnom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ (mentorica prof. Dražana Filipović)

Magdalena Knezović (1.J) - 1. mjesto na županijskoj smotri Lidrano (literarni rad ) (mentorica prof. Mislava Matković)

Čestitamo učenicima, njihovim roditeljima i mentorima!