30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

Povratak u školu - teška odluka
Autor: Sanja Puharić, 27. 4. 2020.

Je li odgovornost „samo“ na roditeljima?! U iščekivanju povratka u školu naših učenika, potrebno je odgovoriti na sljedeća pitanja: Koji su to rizični faktori zbog kojih djecu ne bi trebalo slati u školu? Kako će nastavu pohađati djeca čiji roditelji odluče da djeca ostaju kod kuće?

Povratak u školu – TEŠKA ODLUKA

Je li odgovornost „samo“ na roditeljima?

Dragi roditelji! Drage kolegice i kolege!

U iščekivanju povratka u školu naših učenika, zadnjih nekoliko dana mogli smo čuti više nejednakih i nedosljednih izjava.

Od roditelja se očekuje da donesu odluku o povratku djece u školu u situaciji krize, u kojoj su mnoge stvari neizvjesne i izvan njihove kontrole a još su preplavljeni strahom za zdravlje svojih bližnjih,  te za ekonomsku sigurnost obitelji. Trebaju donijeti takvu važnu i odgovornu odluku a nisu im istovremeno date relevantne informacije na temelju kojih bi je donijeli.

Ovakve su izjave, još više povećale roditeljsku bespomoćnost, strah pa i ljutnju.

Ovakvim su izjavama nastavnici , ponajviše razrednici (neopravdano) izloženi opravdanim brigama i ljutnji roditelja.

Ovakve izjave, u situaciji krize koju svi proživljavamo, ne doprinose mentalnom zdravlju ni djece, ni roditelja niti školskih djelatnika.

Stoga je potrebno jasno odgovoriti na sljedeća pitanja: Koji su to rizični faktori zbog kojih djecu ne bi trebalo slati u školu? Kako će nastavu pohađati djeca čiji roditelji odluče da djeca ostaju kod kuće? Otvaraju li se škole zato što je rizik od širenja zaraze virusom Covid–19 manji  i/ili  zato što se roditelji vraćaju na posao?

Preporučamo vam da o ovoj temi pročitate članak objavljen na stranici Zagrebačkog psihološkog društva.

Čuvajte sebe i vaše obitelji!

Vaša stručna služba

Pripremila: psihologica