30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

Dan ružičastih majica 2020.
Autor: Anđela Divić, 26. 2. 2020.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice koja se već dugi niz godina obilježava u našoj domovini kao i našoj školi.

Kao i dosadašnjih godina pridružili  smo se obilježavanju ovog dana kroz sljedeće preventivne aktivnosti:

• radionice „Prevencija nasilja i neprimjerenih  pojavnosti u školi i okolini““ u 1. razredima
  • radionice „Cyberbulling“ u 2. razredima
  • radionice „Nasilje u maloljetničkim vezama“ u 3. razredima