30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

Sudjelovali smo u Mind the Mind kampanji
Autor: Sanja Puharić, 21. 2. 2020.

Mind the Mind kampanja

Naša škole je podržala Mind the Mind kampanju koju organizira Europska federacija udruga studenata psihologije. Kampanja se sastoji od edukativnih radionica i aktivnosti osmišljenih kako bi se potaknula implementacija psihologijskog znanja i pokrenule pozitivne društvene promjene vezane uz mentalno zdravlje. U prethodnom valu kampanje bilo je uključeno 28 europskih zemalja, ogroman broj studenata psihologije i učenika.

Svrha ovogodišnjih radionica je podizanje svijesti o problemima mentalnog zdravlja i poticanje otvorene  rasprave u sigurnom okruženju, kako bi se prevladala stigma te razvila empatija prema osobama koje boluju od psihičkih poremećaja.

Stigmatizacija psihičkih poremećaja značajan je i raširen fenomen, koji šteti dobrobiti pojedinaca i društva općenito. Često sprječava osobe u traženju pomoći kada je to potrebno. Eliminiranje stereotipa i učenje činjenica o psihičkim poremećajima prvi je korak prema boljem mentalnom zdravlju te je upravo zbog toga važno educirati učenike u mladoj dobi.

Radionicu, koju su naši učenici ocijenili korisnom i zanimljivom, održale su studentice psihologije a naše bivše učenice, Klara Talaić i Tonka Ribičić.