« Ožujak 2021 »

05.03.2021. 12:57
Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti podatkovnih centara – snimka stanja i idejno rješenje, u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava appeared first on CARNET .

03.03.2021. 17:02
Postovani, Primili smo obavijest od Iskona o radovima, koji ce se odviti u ponedjeljak 8. ozujka 2021. u 20 sati. Uslijed navedenih radova ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ... The post INFO Najava radova – Iskon, Bjelovarsko-bilogorska i Pozesko-slavonska zupanija, 8.3.2021. appeared first on CARNET .

Sudjelovali smo u Mind the Mind kampanji
Autor: Sanja Puharić, 21. 2. 2020.

Mind the Mind kampanja

Naša škole je podržala Mind the Mind kampanju koju organizira Europska federacija udruga studenata psihologije. Kampanja se sastoji od edukativnih radionica i aktivnosti osmišljenih kako bi se potaknula implementacija psihologijskog znanja i pokrenule pozitivne društvene promjene vezane uz mentalno zdravlje. U prethodnom valu kampanje bilo je uključeno 28 europskih zemalja, ogroman broj studenata psihologije i učenika.

Svrha ovogodišnjih radionica je podizanje svijesti o problemima mentalnog zdravlja i poticanje otvorene  rasprave u sigurnom okruženju, kako bi se prevladala stigma te razvila empatija prema osobama koje boluju od psihičkih poremećaja.

Stigmatizacija psihičkih poremećaja značajan je i raširen fenomen, koji šteti dobrobiti pojedinaca i društva općenito. Često sprječava osobe u traženju pomoći kada je to potrebno. Eliminiranje stereotipa i učenje činjenica o psihičkim poremećajima prvi je korak prema boljem mentalnom zdravlju te je upravo zbog toga važno educirati učenike u mladoj dobi.

Radionicu, koju su naši učenici ocijenili korisnom i zanimljivom, održale su studentice psihologije a naše bivše učenice, Klara Talaić i Tonka Ribičić.