« Ožujak 2021 »

05.03.2021. 12:57
Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave sigurnosnih komponenti podatkovnih centara – snimka stanja i idejno rješenje, u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Istraživanje tržišta – usluga snimke stanja postojećeg sustava appeared first on CARNET .

03.03.2021. 17:02
Postovani, Primili smo obavijest od Iskona o radovima, koji ce se odviti u ponedjeljak 8. ozujka 2021. u 20 sati. Uslijed navedenih radova ce doci do prekida mrezne povezanosti prema ... The post INFO Najava radova – Iskon, Bjelovarsko-bilogorska i Pozesko-slavonska zupanija, 8.3.2021. appeared first on CARNET .

Zeleni dan - Boranka
Autor: Anđela Divić, 9. 12. 2019.

Zeleni dan - Boranka

Uz partnerstvo Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića i Srednje Strukovne škole, Šumarije Makarska i Boranka-Savez izviđača Hrvatske, Gradsko društvo Crvenog križa Makarska organiziralo  je ekološku akciju pošumljavanja Zeleni dan –Boranka. U školi je tijekom mjeseca studenog u organizaciji Crvneog križa održano deset edukativnih predavanja u svim 2. i 3. razredima. Akcija  se održala 30. studenog 2019. na poluotoku Osejava, a okupljanje je bilo u 9 sati kod stanice za tehnički pregled vozila. Sve sudionike akcije na tom mjestu su dočekali volonteri Crvenog križa sa svim uputama, hranom i pićem. U glavnom šatoru od stručne ekipa se preuzimala oprema za akciju. Za mjesto sadnje određeno je područje poluotoka Osejave od hotela Jadran prema Makarskoj.

Naši učenici o samoj akciji:

U subotu, 30. studenog 2019.g., se održala akcija pošumljavanja opožarenog područja šume Osejava.

Okupili smo se u 9:00 na stanici za tehnički pregled vozila gdje su nas dočekali i uputili volonteri Crvenog križa Makarska. Potpisali smo se i krenuli prema glavnom šatoru. Ondje nas je dočekala stručna ekipa s alatom,hranom i pićem. Svatko je uzeo svoj alat i sadnice te smo se formirali u grupe po 4/5 ljudi. Sadili smo sve od hotela Jadran prema Makarskoj. Atmosfera je bila odlična, stekla su se nova prijateljstva , i da stvar bude bolja napravili smo nešto korisno. Sadnja je tekla brzo jer nas je bilo puno i svi su pomagali jedni drugima. Na kraju smo vratili alat u veliki šator i uzeli zasluženi poklon - pastelu napravljenu od pepela izgorjelih šuma. Organizator ove organizacije je Gradsko društvo Crvenog križa Makarska uz partnere  SŠFAKM, SSŠ, Šumarija Makarska i Boranka- Savez izviđača Hrvatske. Osim srednjoškolaca u ovoj akciji su sudjelovali i izviđači Posejdona iz Splita, DVD Makarska i Tučepi, HGSS Makarska, Udruga Kredenca Tučepi i mnogi drugi ljubitelji prirode.

Veliko hvala svima kojima su se odazvali, nadamo se da ste se zabavili i da cete i sljedece godine biti učesnici Boranke.

Laura Vulić i Andrea Gojak 3.b