Ovaj mjesec: 2011

DSD jezični kamp u Zadru
Autor: Anđela Divić, 7. 3. 2018.

JEZIČNI KAMP

U sklopu DSD nastave od 15. do 18. veljače održan je jezični kamp u Zadru na temu „Lyrische Perspektiven auf Zadar“ (Lirske perspektive Zadra). Cilj održavanja jezičnog kampa bio je razviti jezične i estetske sposobnosti sudionika. Kamp je organiziran za učenike drugih razreda, a sudjelovali su učenici iz sljedećih škola: Gimnazija Bjelovar, Gimnazija Durđevac, Gimnazija Sesvete, Srednja škola Jelkovec, Srednja škola Krapina i Srednja škola Makarska. Iz naše škole na kampu su sudjelovale: Katarina Čorić, Gabriela Grbavac i Melani Možanić, učenice 2. L razreda jezične gimnazije; Ivana Selak, učenica 2. E razreda HTT-a; Marija Filipović i Venna Šodan, učenice 2. B razreda opće gimnazije. Učenice su sudjelovale na jezičnom kampu uz pratnju nastavnice njemačkog i ruskog jezika, Ines Visković. Polazak je bio u četvrtak, 15. veljače. Učenici su, nakon što su jeli i malo se odmorili u hostelu Youth, ubrzo i krenuli s izvanškolskom nastavom. Bili su podijeljeni u 5 grupa koje su brojile učenike iz različitih škola, a na čelu svake grupe bio je jedan nastavnik. Prvog dana učile su se različite vrste lirskih pjesama poput Akrostichon, Avenidas, Haiku, Rondell i Elfchen. To znanje sutradan je poslužilo za pisanje pjesama opisujući slike koje su učenici taj dan imali priliku fotografirati. Naime, u petak su svi učenici nakon doručka dobili zadatak otići u grad i slikati različite prirodne ljepote, znamenitosti i posebnosti Zadra i na odabrane slike napisati pjesmu. U tome su im pomagali njihovi mentori. U subotu su se te slike dale izraditi na A4 i A3 formate i radili su se plakati. Svaka grupa imala je dužnost napraviti 4 do 5 plakata. Na plakate su lijepljene slike, a pokraj njih nalazila se odgovarajuća pjesma na njemačkom jeziku ispod koje je bio prijevod na hrvatski. Tog dana je također bila i filmska večer. Svi učenici okupili su se uvečer u dvorani i zajedno s nastavnicima gledali su njemački film Tschick. Posljednji dan nakon doručka održala se izložba i prezentacija plakata te proglašavanje pobjednika. Svaka grupa je predstavila vlastite plakate i izrecitirala pjesme, a zatim su učenici i mentori bodovali za njih najbolje osmišljene pjesme i najbolje prezentirane plakate. Ponosni smo što je naša škola osvojila prvo i treće mjesto, a učenice su dobile sitne nagrade koje će ih podsjećati na ovaj kamp. Ubrzo nakon ručka morali smo krenuti kući i stoga smo se oprostili i zahvalili na primanju. Dolazak kući bio je u nedjelju navečer na autobusnoj stanici. Svačije iskustvo bilo je pozitivno te su svi zahvalni na ovoj prilici i sudjelovanju i nadaju se ponovnom odlasku u Zadar.

Gabriela Grbavac, 2. L