Čitanjem do zvijezda za srednje škole - županijsko natjecanje
Autor: Dražana Filipović, 28. 2. 2016.

Dana 26. veljače održano je županijsko natjecanje u on- line kvizu Čitanjem do zvijezda za srednje škole...

ČITANJEM DO ZVIJEZDA za srednje škole

Županijska razina natjecanja ČDZ SŠ održala  se u petak 26. veljače 2016.

On-line kvizu na županijskoj razini pristupilo je deset učenika naše Škole.

Pitanja su se  odnosila na djelo Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja, Ive Brešana,te na djelo Tahira Mujičića, Budi Hamlet, pane Hamlete!, i obuhvaćali su fabulu i likove navedenih djela, te život i djelo autora.

Županijskoj razini pristupili su  učenici koji su stekli to pravo prelaženjem bodovnog praga sa školske razine.

Uspješne rezultate na županijskoj razini postigli su učenice: Magdalena Medić,3.b, Andrea Velić, 3.l i Bose Antonia Šodan, 2.a razred.

Učenici su s postignutim rezultatima ostvarili uspjeh prolaza te nastavljaju natjecanje na državnoj razini koje će se održati u travnju 2016. godine.

Mentorica i koordinatorica natjecanja u Školi bila je knjižničarka Dražana Filipović, a Povjerenstvo za natjecanje činile su profesorice hrvatskoga jezika Ankica Ravlić i Romana Ribičić, te asistenica u nastavi i profesorica hrvatskoga jezika Daniela Turić.

Natjecanje se sastojalo od ispunjavanja on- line kviza na razini države, a više o samom kvizu možete pročitati na stranicama Hrvatske mreže školskih knjižničara: https://sites.google.com/a/knjiznicari.hr/knjiznicari/citanjem-do-zvijezda-ss-2015-16

Ciljevi školskog knjižničara su i odgoj učenika s razvijenim kulturnim potrebama i navikama, sadržaji kulturne i javne djelatnosti sastavni su dio godišnjeg plana i programa rada školske knjižnice i knjižničara kao i odgojno-obrazovnog rada škole u cjelini.  Interes za knjigu pada pa se ovakvim kvizom želi potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje, jer je učenje na takav način najučinkovitije.

Čestitamo svim učenicima i nadamo se i daljnjem uspjehu na državnoj razini!