Ovaj mjesec: 2006

Oskar znanja i ove godine uručen učenici Marti Han
Autor: Dražana Filipović, 7. 7. 2015.

OSKAR ZNANJA URUČEN I OVE GODINE MARTI HAN

Na Oskaru znanja, dodjeli priznanja učenicima koji su tijekom 2014./2015. godine osvojili prva mjesta na državnim natjecanjima i postigli značajan uspjeh na međunarodnim natjecanjima te njihovim mentorima, dodijeljena su priznanja u 32 kategorije.

Oskar znanja, najprestižniju nagradu među učenicima, primila je i ove godine učenica naše škole Marta Han

na  svečanosti koja je održana 30. lipnja 2015. u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Priznanje je, za izvrsnost uradu s učenicima, primila i njezina mentorica Željka Tulić, prof. savjetnik.

Marta je upravo završila svoje srednjoškolsko obrazovanje u općoj gimnaziji a i ove je godine državna prvakinja.

Ovo joj je treći Oskar znanja iz matematike.

Oskar znanja učenicima pobjednicima državnih i međunarodnih natjecanja u znanju te priznanje njihovim mentorima ove su godine uručili: Vedran Mornar, ministar znanosti, obrazovanja i sporta i Jadranka Žarković-Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje. Ovo je važan društveni događaj, istaknuo je ravnatelj HAZU-a, Zvonko Kusić , u čijem su središtu hrvatske mlade nade, koje su ulaganje u budućnost.

Rektor Sveučilišta u Zagrebu, Damir Boras naglasio je kako se Sveučilište oslanja upravo na dobitnike Oskara znanja. Važnost nagrade potvrdio je i ministar znanosti, obrazovanja i sporta, Vedran Mornar, dodajući da su dobitnici ono najbolje što Hrvatska ima.

Učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec,  su zajedno s predstavnicima Nacionalnog vijeća učenika, dodjeljivali nagrade.

- Nagrade nemaju materijalnu vrijednost, ali pokazuju da smo važni i odaju nam počast, rekli su nagrađeni učenici.

Sve čestitke Marti i njezinoj mentorici, prof. Željki Tulić!

Čestitamo i Martinim roditeljima!

Ponosni smo na našu Martu Han i želimo joj još puno osobnih i profesionalnih uspjeha!

Psihologinja: Sanja Puharić, prof.