Ovaj mjesec: 2011

DAN ŠKOLE,17. travnja
Autor: Dražana Filipović, 19. 4. 2015.

Dana 17. travnja SŠ fra Andrije Kačića Miošića prigodnim programom obilježila je Dan škole.

DAN ŠKOLE, 17. travnja

Dana 17. travnja prigodnim programom obilježili smo  Dan škole.

Nakon dugog niza godina kada je ovaj datum padao u vrijeme uskršnjih blagdana, ove školske godine  obilježio se Dan škole.

Dan škole započeli smo svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća, a nastavio se učeničkim radionicama.

Učenici su imali priliku sudjelovati na različitim radionicama koje su osmislili profesori Škole, našlo se tu za svakoga po nešto,radionice iz kemije, hrvatskoga jezika, stranog jezika, etike, psihologije, geografije, informatike i ostalih predmeta te su mogli upoznati i zavičajne običaje našega kraja.

Nakon radionica koje su trajale do 10 sati krenuli smo s prigodnim programom u auli Škole uz pozdravnu riječ ravnatelja Slavka Gudelja koji nas je upoznao s poviješću školstva na Makarskom primorju.

Učenicima koji su sudjelovali na natjecanjima u ovoj školskoj godini i ostvarili uspješne rezultate, te su osvojili prva, druga, i treća mjesta na županijskim natjecanjima kao i na državnim natjecanjima, ravnatelj je podijelio pohvalnice za njihove izvanredne uspjehe i sudjelovanja.

Pohvalnice su dobili  i učenici koji su sudjelovali u natjecanju znanja i kreativnosti Čitanjem do zvijezda kao i DSD-e priznanja, Njemačka jezična diploma za B1 i A2 nivo, te su uručena priznanja i volonterima Škole koji su aktivno sudjelovali u humanitarnim akcijama u suradnji sa savjetovalištem Lanterna.

Prigodni program nastavio se Sajmom vježbeničkih tvrtki gdje se predstavilo deset tvrtki pod vodstvom profesora Marka Marasa. Zanimljivim predstavljanjem učenici 4.c, 4.d i 3.c razreda prikazali su nam što se sve radi u ekonomskom svijetu.

Nakon predstavljanja tvrtki iza škole profesori tjelesnoga organizirali su nogometni turnir učenika naše škole.

U izložbenom dijelu Škole spod mentorstvom prof. Ante grčića učenici su izložili svoje likovne radove.

I naravno, u malim pauzama svojim glazbenim sposobnostima zabavljale su nas učenice Marina Veža, Maris Kurtović i Filipa Dragin.

Prigodni program vodila je učenica Nevena Nemčić.

Zahvaljujemo se svim učenicima, profesorima i svima koji su upriličili i obilježili naš Dan škole.

Radionice_za_Dan_skole.docx (14.38 KB)