« Ožujak 2024 »

Održano županijsko natjecanje Čitanjem do zvijezda
Autor: Dražana Filipović, 5. 2. 2015.

4. veljače 2015. godine u prostorijama škole održalo se županijsko natjecanje u kvizu znanja i kreativnosti ispunjavanjem on-line upitnika.

Čitanjem do zvijezda

kviz u znanju i kreativnosti

Dana 4. veljače 2015. u 12,00 sati, (srijeda), u našoj školi održalo se županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda SŠ ispunjavanjem kviza on-line upitnikom.

To je projekt je Hrvatske mreže školskih knjižničara gdje se prijavilo 53 škole iz cijele Hrvatske. Kviz se provodi na tri razine: školskoj, županijskoj i državnoj, a tema je roman za mlade, gdje je glavni roman J.D.Salingera: Lovac u žitu. Za županijsko natjecanje učenici su morali pročitati još dvije knjige, a to su D’Avenia,A.: Bijela kao mlijeko, crvena kao krv i A.Tomić: Punoglavci

Glavni cilj je potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem i kreativno stvaranje, potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, kreativno stvaranje, potaknuti timski rad, ali i individualni napor, upoznati učenike s djelima koja nisu dio obavezne lektire, drugačiji pristup jednom lektirnom naslovu, poučavati korisnike knjižnice čitanju, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima, raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih, poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena i poticati stvaralaštvo.

U natjecanje se uključilo 5 učenica koje su ispunjavale kviz.

Učenice koje su sudjelovale u on-line kvizu:

1.Anđela Buljubašić, 3.l                                4. Magdalena Medić, 2.b

2.Anita Kurilj, 3.l                                            5. Tonka Mateljak, 2.b

3.Dora Jurišić, 3.l

Četiri učenice su prošle bodovni prag i ostvarile sudjelovanje na državnoj razini, to su: Dora Jurišić, Anita Kurilj, Tonka Mateljak i Magdalena Medić.

Projekt u našoj školi vodila je knjižničarka Dražana Filipović, članovi  povjerenstva su profesorice hrvatskog jezika Ankica Ravlić i Romana Ribičić, te vanjski član Marino Srzić, knjižničar Gradske knjižnice Makarska,a u pripremama za natjecanje sudjelovale su i naše pripravnice Daniela Turić i Nikolina Alilović.

Ponosni smo na naše učenice, a puno uspjeha im želimo i na županijskom natjecanju.