ČITANJEM DO ZVIJEZDA za srednje škole
Autor: Dražana Filipović, 12. 12. 2014.

10. prosinca 2014. godine u našoj školi održalo se školsko natjecanje ispunjavanjem on-line kviza.

„ČITANJEM DO ZVIJEZDA“ za srednje škole

Dana 10. prosinca 2014. u 12,00 sati, (srijeda), u našoj školi održalo se školsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda SŠ ispunjavanjem kviza on-line upitnikom.

To je projekt je Hrvatske mreže školskih knjižničara gdje se prijavilo 53 škole iz cijele Hrvatske. Kviz se provodi na tri razine: školskoj, županijskoj i državnoj, a tema je roman za mlade, gdje je glavni roman J.D.Salingera: Lovac u žitu. Za školsko natjecanje učenici su morali pročitati još jedno djelo, a to je D’Avenia,A.: Bijela kao mlijeko, crvena kao krv.

Glavni cilj je potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem i kreativno stvaranje, potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, kreativno stvaranje, potaknuti timski rad, ali i individualni napor, upoznati učenike s djelima koja nisu dio obavezne lektire, drugačiji pristup jednom lektirnom naslovu, poučavati korisnike knjižnice čitanju, informacijskim tehnikama, vještinama i znanjima, raditi na unaprjeđenju životnih vještina i sposobnosti djece i mladih, poticati djecu i mlade na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena i poticati stvaralaštvo.

U natjecanje se uključilo 5 učenica koje su ispunjavale kviz, a 5 učenica je napravilo multimedijalni uradak, mali film na temu glavnog romana kviza, J.D. Salinger: Lovac u žitu.

Učenice koje su sudjelovale u on-line kvizu:

1.Anđela Buljubašić, 3.l                                4. Magdalena Medić, 2.b

2.Anita Kurilj, 3.l                                            5. Tonka Mateljak, 2.b

3.Dora Jurišić, 3.l

Multimedijalni uradak napravile su učenice 4. razreda: Paula Garmaz, Marija Grebenar, Matea Roso, Ana Ramljak i Lucia Katavić.

Projekt u našoj školi vodila je knjižničarka Dražana Filipović, članovi školskog povjerenstva su profesorice hrvatskog jezika Ankica Ravlić i Romana Ribičić, a u pripremama za natjecanje sudjelovale su i naše pripravnice Daniela Turić i Nikolina Alilović.

Svih pet učenica prošlo je školsko natjecanje te sada slijedi županijsko natjecanje koje će se održati u drugom mjesecu.

Ponosni smo na naše učenice, a puno uspjeha im želimo i na županijskom natjecanju.

Čestitamo im!