« Ožujak 2024 »

Zimska škola matematičara i informatičara
Autor: Magda Kaliterna, 9. 12. 2014.

Srednjočkolac ste, i rado biste predstojeće praznike utrošili na nešto zabavno i korisno?!? Naša učenica Marta Han (4. a) predlaže vam odlazak u Krapinu, na Zimsku školu matematičara i informatičara (više na kamp.mnm.hr).

U Krapini se, za vrijeme zimskih praznika, po prvi put organizira Zimska škola matematičara i informatičara. Više informacija i mogućnost prijave naći ćete na: kamp.mnm.hr. Školu najtoplije preporučuje Marta Han (4.a), naša najtrofejnija učenica s tog područja (dva puta prva i jednom druga na državnom natjecanju iz matematike, dva puta sudjelovala na državnom natjecanju iz informatike): "Već nekoliko godina održava se ljetni kamp matematičara u organizaciji udruge Mladi nadareni matematičari Marin Getaldić, a od prošle godine započeli su i sa zimskim programom. Udrugu vode studenti, dijelom isti oni koji pripremaju zagrebačke srednjoškolce za natjecanja. Odlični su, i sama sam sudjelovala na ljetnom kampu prošlog ljeta (2013. god.). Ove zime se po prvi put udružuju s Hrvatskim savezom informatičara i organiziraju Zimsku školu matematičara i informatičara u Krapini od 2. do 10. siječnja. Zainteresiranih ima iz svih dijelova Hrvatske, većinom srednjoškolaca, ali mislim da se mogu uključiti i sedmaši i osmaši. Iz mog iskustva, program iz matematike bio je poprilično zahtjevniji od školskoga, no svjedeno se može pratiti. Odlična je prilika za sve zainteresirane za ova područja, ne samo zbog novog gradiva, već i zbog mogućnosti upoznavanja kolega sa sličnim interesima i savjetovanja s učenicima i studentima o izboru fakulteta".

download.jpg (316.00 KB)