Ovaj mjesec: 2005

Ana Vučko i Ana Protrka - dobitnice nagrada u kategoriji Mladi volonter/ka do 25 godina
Autor: Anđela Divić, 28. 10. 2021.

Savjetovalište Lanterna u suradnji s Gradom Makarska petu godinu zaredom organiziralo je dodjelu nagrada volonterima kojima su u gradskoj vijećnici uručena priznanja i nagrade u četiri kategorije. O nesebičnom volonterskom radu govorila je Patricija Batinović, voditeljica projekta, a zahvalnost volonterima koji na taj način pomažu drugima izrazila je dogradonačelnica Antonia Radić Brkan koja im je uručila nagrade, te predsjednica Povjerenstva za odabir volontera 2021. Marina Andačić Krivić.

Učenice naše škole Ana Vučko i Ana Protrka dobitnice su nagrada u kategoriji Mladi volonter/ka do 25 godina.

Ana Vučko i Ana Protrka su osobe od punog povjerenja koje su  školi  pomoć i podrška  u  svim školskim projektima, izvannastavnim aktivnostima, manifestacijama te humanitarnim  i preventivnim aktivnostima Volonterskog kluba Škole. Obje učenice svojom humanošću i empatijom, nesebičnim  zalaganjem i entuzijazmom šire krugove volontiranja među učenicima naše škole i  na taj način doprinose promoviranju volonterskog rada među vršnjacima. Raduje nas što u svakom trenutku možemo računati na njih a one s lakoćom i osmijehom čine školu toplijim, ugodnijim i humanijim mjestom.

Izuzetan je doprinos obiju naših Ana cjelokupnoj zajednici u vrijeme pandemije COVID – 19 i elementarne nepogode potresa aktivnim volontiranjem u Gradu, Županiji i Banovini.

Smatramo da su obje Ane zbog pomoći potrebitima, obiteljima lošijeg socio-ekonomskog statusa, rada na zaštiti okoliša, educiranja vršnjaka i promoviranja volonterstva među mladima, kao i promoviranja Škole, Crvenoga križa i Grada u lokanoj zajednici i Županiji  doprinijele solidarnosti cjelokupne zajednice te su zaista prave dobitnice  ove nagrade.

Bravo za naše Ane! :)

Makarski volonteri