30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

29.11.2020. 17:01
HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije
Postovani, Uslijed problema u mrezi HT-a doslo je do prekida mrezne povezanosti prema djelu ustanova, onima spojenim preko navedenog operatora, na podrucju Istarske zupanije. Za sad nemamo informacije kad bi ... The post HITNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju istarske zupanije appeared first on CARNET .

Profesionalno usmjeravanje maturanata - Donošenje odgovorne profesionalne odluke
Autor: Sanja Puharić, 21. 9. 2020.

Provedene su online radionice u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA u okviru projekta EXERCITATIONE

Profesionalno usmjeravanje maturanata

Usprkos pandemiji COVID-19 uspjeli smo kvalitetno provesti planirane radionice Profesionalno usmjeravanje učenika: Donošenje odgovorne profesionalne odluke te individualno savjetovanje naših učenika završnih razreda u okviru projekta EXERCITATIONE čiji je nositelj MARA a SŠ fra Andrije Kačića Miošića Makarska je projektni suradnik. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda.

10. i 11. rujna 2020. održane su online radionice (putem aplikacije Zoom) za učenike svih odjela četvrtog razreda. Svi učenici mogli su iskazati interes za ove radionice putem online obrasca a informirali su ih razrednici i psihologica. Planirano trajanje radionica bilo je dva školska sata.

Radionice je vodio Danijel Bićanić, mag. psihologije, viši stručni suradnik u Centru za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje Sirius iz Zagreba.

Učenici su nas izvijestili da su radionice bile veoma korisne i poticajne u godini završetka srednjeg školovanja, s obzirom da im je iskusni voditelj na stručan i zanimljiv način uspio prenijeti što je potrebno uzeti u obzir u identificiranju vlastitih mogućnosti, kompetencija i interesa, kako bi upravljali svojom profesionalnom karijerom.