30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .

Profesionalno usmjeravanje trećaša - Donošenje odgovorne profesionalne odluke
Autor: Sanja Puharić, 28. 5. 2020.

Provedene su online radionice u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA u okviru projekta EXERCITATIONE

Kako bismo našim učenicima olakšali donošenje velike i važne odluke u njihovom životu - izbor studija, odnosno zanimanja kojim će se baviti a znajući da, pod pritiskom važnosti i straha od greške, ovu odluku mnogi od njih odgađaju do zadnjeg trenutka planirali smo provesti profesionalno usmjeravanje učenika trećih razreda u suradnji s makarskom razvojnom agencijom MARA.

26. i 27. svibnja 2020. g. održane su online radionice (putem aplikacije Zoom) Profesionalno usmjeravanje učenika: Donošenje odgovorne profesionalne odluke te individualno savjetovanje za zainteresirane učenike trećih razreda naše škole, u okviru projekta EXERCITATIONE čiji je nositelj MARA.

Radionice je vodio Danijel Bićanić, mag. psihologije, viši stručni suradnik u Centru za psihološko savjetovanje, edukaciju i istraživanje Sirius iz Zagreba.

Svi učenici trećeg razreda mogli su iskazati interes za ove radionice putem online obrasca. Na radionicama je aktivno sudjelovalo njih 26, a imali su i mogućnost individualnog savjetovanja. Planirano trajanje radionica bilo je dva školska sata, no obje su radionice produžene zbog aktivnog uključivanja učenika.

Učenici su nas izvijestili da su radionice bilo jako korisne, s obzirom da im je iskusni voditelj na stručan i zanimljiv način uspio prenijeti što je potrebno uzeti u obzir u identificiranju vlastitih mogućnosti, kompetencija i interesa, kako bi upravljali svojom profesionalnom karijerom u budućnosti.

Učenici su se predstavljali sa svojim planovima nakon završetka škole, individualno su ispunjavali upitnik interesa o čijim su rezultatima razgovarali u interakciji sa voditeljem; izvršene su procjene osobina ličnosti te procjena radnih vrijednosti i profesionalnih interesa.

Radujemo se i sljedećim sličnim suradnjama i aktivnostima na poboljšanju kvalitete življenja naših učenika.