03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

Sudjelovali smo u Mind the Mind kampanji
Autor: Sanja Puharić, 21. 2. 2020.

Mind the Mind kampanja

Naša škole je podržala Mind the Mind kampanju koju organizira Europska federacija udruga studenata psihologije. Kampanja se sastoji od edukativnih radionica i aktivnosti osmišljenih kako bi se potaknula implementacija psihologijskog znanja i pokrenule pozitivne društvene promjene vezane uz mentalno zdravlje. U prethodnom valu kampanje bilo je uključeno 28 europskih zemalja, ogroman broj studenata psihologije i učenika.

Svrha ovogodišnjih radionica je podizanje svijesti o problemima mentalnog zdravlja i poticanje otvorene  rasprave u sigurnom okruženju, kako bi se prevladala stigma te razvila empatija prema osobama koje boluju od psihičkih poremećaja.

Stigmatizacija psihičkih poremećaja značajan je i raširen fenomen, koji šteti dobrobiti pojedinaca i društva općenito. Često sprječava osobe u traženju pomoći kada je to potrebno. Eliminiranje stereotipa i učenje činjenica o psihičkim poremećajima prvi je korak prema boljem mentalnom zdravlju te je upravo zbog toga važno educirati učenike u mladoj dobi.

Radionicu, koju su naši učenici ocijenili korisnom i zanimljivom, održale su studentice psihologije a naše bivše učenice, Klara Talaić i Tonka Ribičić.