Dan škole 2018.
Autor: Anđela Divić, 27. 4. 2018.

U utorak, 17. travnja 2018. godine obilježili smo Dan škole (od 8,00 do 12,45)

Svečanim programom te podjelom nagrada i priznanja učenicima za  postignute rezultate na ovogodišnjim natjecanjima, obilježen je Dan Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića.

Brojnim učenicima, djelatnicima škole kao i predstavnicima Grada Makarske  predstavljene su različite i brojne aktivnosti u školi tijekom još aktualne  te veoma uspješne školske godine. Razrednici su održali radionice za učenike, a nakon svečanosti održan je i kviz zavičajnih riječi te revijalna sportska utakmica. U atriju je postavljena izložba učeničkih likovnih radova.

Okupljen je na početku programa pozdravio ravnatelj Slavko Gudelj koji je govorio o povijesti makarske srednje škole, ponosno istaknuvši kako Škola svojim uspjesima na brojnim područjima dostojno prenosi ime slavnoga pjesnika i prosvjetitelja, fra Andrije Kačića Miošića. Iskazao je veliko zadovoljstvo rezultatima koje su učenici Srednje škole fra Andrije Kačića Miošića postizali tijekom ove školske godine te zahvalio i učenicima kao i njihovim profesorima i mentorima.

Tijekom školske 2017./18. godine su, nakon školskih natjecanja, na županijskim i međužupanijskim natjecanjima sudjelovala 103 učenika SŠ fra Andrije Kačića Miošića, natječući se u ukupno 16 predmeta – Matematika (11 učenika), Informatika (7 učenika), Fizika (3 učenika), Kemija (3 učenika), Biologija (6 učenika), Geografija (2 učenika), Povijest (2 učenika), Hrvatski jezik (3 učenika), Engleski jezik (9 učenika), Njemački jezik (6 učenika), GASTRO (3 učenika), LiDraNo (3 učenika), košarka (10 učenika), futsal (10 učenika), odbojka (11 učenika) i rukomet (14 učenika).

Na državnom  natjecanju ove je godine 15 učenika uspješno predstavljalo SŠ fra Andrije Kačića Miošića i to iz 5 predmeta– šestero  u matematici (Kim Staničić, Ivan Nizić, Josip Srzić, Marko Barbir, Matej Škrabić, Dominik Šarić), troje u informatici (Marko Brigić, Josip Srzić, Marko Barbir), troje na natjecanje GASTRO (Paola Herceg, Monika Puljak, Paško Vela), dvoje u geografiji (Nina Đurić i Bartol Šošić)  te jedna u njemačkom jeziku (Kim Staničić).

Posebno se svojim uspjehom istaknula učenica 3.a razreda Kim Staničić osvojivši prvo mjesto na državnom natjecanju u matematici i drugo mjesto na državnom natjecanju iz njemačkoga jezika.

Ivan Nizić, učenik 2. a razreda  je, osvojio 2.mjesto na državnom natjecanju u matematici.

U ime Grada Makarske učenicima i profesorima obratio se zamjenik gradonačelnika Dražen Nemčić, koji nam je čestitao Dan Škole te kazao da će Grad Makarska u suradnji sa Splitsko dalmatinskom županijom, kao osnivačem Škole, napraviti sve da se poboljšaju uvjeti u školi.

Zanimljivom prezentacijom predstavljene su različite i brojne izvannastavne aktivnosti koje su realizirane u okviru školskog kurikuluma i školskog preventivnpg programa.

Zatim je ravnatelj, Slavko Gudelj, u ime Nastavničkog vijeća Škole,  svečano uručio priznanja i nagrade najuspješnijim učenicima na ovogodišnjim   županijskim i državnim natjecanjima. Ukupno su pohvaljena 104 učenika a nagrađena su 23 učenika.

Održana je i nagradna igra o povijesti škole.

Na kraju je sve začinilo malo kemije u organizaciji profesorica kemije.

Program je nastavljen Kvizom zavičajnih riječi, koji je organizirao aktiv  profesora hrvatskoga jezika.

Na terenu iza škole, pod vodstvom aktiva profesora TZK, održana je revijalna malonogometna utakmica u kojoj su obje ekipe bile muško/ženske.

A u atriju školske zgrade postavljena je izložba učeničkih likovnih radova koju su osmislile knjižničarke.

Na kraju su se profesori okupili na Nastavničkom vijeću nakon kojega je upriličena mala zakuska.

Program su vodili: Fani Rafaneli i Bartol Šošić.

U zabavnom dijelu programa nastupili su talentirani mladi glazbenici Tanja Puharić, učenica makarske Glazbene škole, te  Mirta Čović i Marin Puharić.

Gabrijela Grbavac i Josip Srzić pročitali su svoje literarne radove koji su bili predloženi za državnu smotru  Lidrano.

Prezentaciju su izlagale: Petra Carević i Tereza Srzić.

Program Dana Škole su organizirale pedagoginja Anđela Divić i psihologinja Sanja Puharić.